اي بي لاين

حمایت جک دورسی از بیت کوین

جک دورسی مدیرعامل توییتر و اسکوئر که یکی از طرفداران بیت کوین است در توییتی این رمز ارز را عامل اتحاد جهانی اعلام نموده است.

رمزارزها در ماه‌های گذشته نوسانات زیادی را تجربه کرده‌اند. به عنوان مثال بیت کوین به عنوان باارزش‌ترین رمزارز بازار با از دست دادن بیش از نیمی از ارزش خود تصورات تمام افراد را درباره ارز دیجیتال برهم زد، هرچند در حال حاضر وضعیت بهتری نسبت به گذشته دارد. افرادی چون ایلان ماسک و جک دورسی می توانند تاثیرات بزرگی در این بازار داشته باشند.

حالا جک دورسی در توییتی دوباره از بیت کوین حمایت کرده و آن را وسیله‌ای برای متحد کردن کشورها و در نهایت جهان عنوان کرده:

«بیت کوین یک کشور عمیقا دو قطبی شده را متحد خواهد کرد و در نهایت جهان را متحد می‌کند.»

دورسی بطور خاص به کشوری اشاره نکرده، اما با توجه به شکست سناتورهای آمریکا برای افزایش دخالت دولت این کشور در بازار رمزارزها، به نظر می‌رسد منظور مدیرعامل توییتر ایالات متحده باشد.

این اولین باری نیست که دورسی بیت کوین را یک راه‌حل جهانی توصیف می‌کند چرا که برای مثال در کنفرانس بیت کوین در ژوئیه گفته بود که امیدوار است که بیت کوین باعث صلح جهانی شود:

«ایلان ماسک این موضوع را زودتر گفته بود. ما همه این خشونت‌های انحصاری را داریم و هر فردی بطور جداگانه قدرتی ندارد. این حجم از هزینه و حواس‌پرتی که از سیستم پولی کنونی ما نشات می‌گیرد، واقعی است و توجه ما را از مشکلات بزرگتر دور می‌کند، برخی مشکلات بزرگی که ایلان سعی در رفع آن‌ها دارد، مانند سفرهای بین سیاره‌ای.

تمام این حواس‌پرتی‌هایی که باید روزانه با آن‌ها سروکار داشته باشیم، ما را از اهداف بزرگتری که روی زندگی تمام افراد روی این کره تاثیر می‌گذارد، دور می‌کند. شاید این موضوع کمی مضحک به نظر برسد، اما وقتی مشکلات اساسی و پایه را برطرف کنید، بقیه چیزها بطور چشمگیری بهبود پیدا می‌کنند. این کار به زمان نیاز دارد، اما امید من صلح است.»

در حال حاضر نمی‌دانیم بیت کوین، رمزارزی که ارزشی نزدیک به ۴۵ هزار دلار دارد و قبلا ادعا شده استخراج آن آسیب‌های زیادی به محیط زیست وارد می‌کند، چگونه می‌تواند برخی مشکلات بنیادی جهان را حل کند و منجر به اتحاد و صلح جهانی شود. شاید در آینده دورسی اطلاعات بیشتری درباره دیدگاه‌هایش منتشر کند.

نظرات کاربران

 
  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.