اي بي لاين

فیس‌بوک کیف‌پول دیجیتال جدید خود را معرفی کرد

شرکت فیس‌بوک که در حال حاضر به عنوان بزرگ‌ترین رسانه اجتماعی جهان شناخته می‌شود، از مدت‌ها قبل به دنبال حضور گسترده در صنعت رمزارزها و عرضه محصولات بومی در این صنعت بوده است. در همین راستا فیس‌بوک از چندین پروژه بلاک‌چینی و رمزارز رونمایی کرده است که تا به امروز به دلیل سخت‌گیری‌های نهاد‌های نظارتی به موفقیت نرسیده‌اند. با این حال فیس‌بوک دست‌بردار نیست و با معرفی یک کیف‌پول دیجیتال جدید که هدف آن گسترش سیستم خدمات مالی دیجیتال است، می‌خواهد جای پای خود را در صنعت رمزارزها مستحکم کند.

facebook cryptocurrency

شرکت فیس‌بوک روز گذشته اعلام کرد که به زودی یک کیف‌پول دیجیتال جدید به نام نووی (Novi) عرضه خواهد کرد که ارتباط مستقیم با سیستم بلاک‌چینی دیم (Diem) خواهد داشت.

آقای دیوید مارکوس (David Marcus) مدیر بخش خدمات مالی شرکت فیس‌بوک و همچنین یکی از اعضاء هیئت مدیره پروژه دیم، در رابطه با این محصول جدید اعلام نموده که «اقتصاد مبتنی بر پول و سیستم بانکی سنتی باعث شده بیش از ۱/۷ میلیارد نفر در جهان به خدمات بانکی دسترسی نداشته باشند. این درحالیست که اینگونه خدمات همچنان بسیار کند هستند».

وی همچنین توضیح داد که روند پیشرفت در این صنعت هم بسیار کند بوده و عرضه راه‌حل‌های جایگزینی همچون نووی می‌تواند یک ارتقاء سطح توصیف شود. به گفته دیوید مارکوس «تغییر در اقتصاد جهان مدت‌هاست به تاخیر افتاده است و این تغییر به هر نحوی اتفاق خواهد افتاد. کیف‌پول نووی آماده ورود به بازار و ایجاد یک تغییر اساسی است. ما احساس می‌کنیم که هرگونه تاخیر در ارائه مزایای سیستم پرداخت دیجیتال که نسبت به سیستم بانکی سنتی ارزان‌تر و قابل دسترس‌تر هستند، غیر منطقی است».

مقالات مرتبط:

احراز هویت اجباری و پایان معاملات ایرانیان در بایننس

طبق تازه‌ترین پست منتشر شده توسط وی، شرکت فیس‌بوک سخت در تلاش است تا خود را با قوانین و دستورالعمل‌های اعمال شده توسط نهاد‌های مالی تطابق دهد، برهمین اساس «بسیاری از نگرانی‌های مشروعی که در مسیر طراحی و ساخت رمزارز پایدار با کیفیت مطرح شده بود، توسط فیس‌بوک برطرف گردیده است».

شرکت فیس‌بوک که قصد دارد با پشت سر گذاشتن سیستم بانکداری سنتی اقتصاد جهان را یک مرحله به جلو حرکت دهد، به عنوان یک پلت‌فرم پرداخت توانسته تا به امروز بالغ بر یک میلیارد دلار تراکنش را در ۵۵ کشور سراسر جهان انجام دهد.

نظرات کاربران

 
  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.