اي بي لاين
0

مفهوم تریدینگ

تریدینگ

ترید (trade) یا معامله ارز دیجیتال به چه معناست؟تریدر به چه کسانی گفته می شود؟

تریدینگ
تریدینگ

واژه‌ی «ترید» (Trade) در زبان انگلیسی به معنای معامله یا مبادله است. در دنیای بازارهای مالی از جمله بازار ارزهای دیجیتال از این واژه برای اشاره به خرید و فروش این رمزارزها استفاده می‌شود. همان‌طور که می‌دانید هدف از ترید و معامله‌ ارزهای دیجیتال کسب سود از این بازار پرنوسان است. بنابراین با داشتن استراتژی‌های مناسب می‌توان از این روش استفاده کرده و سود زیادی به دست آورد.

از آنجایی که این ارزهای دیجیتال مجازی هستند و بر بستر اینترنت قرار دارند، پس برای انجام معاملات ارز دیجیتال به نرم افزارهای ارز دیجیتال نیاز داریم. این نرم افزارها شامل صرافی های ارز دیجیتال و کیف پول های دیجیتال است.

درست مانند دنیای واقعی که شما می‌توانید به ازای پرداخت ریال، دلار دریافت کنید در دنیای ارزهای دیجیتال هم می‌توان به ازای پرداخت برخی از ارزها، ارزهای دیجیتال دیگر را خریداری نمود. به این نوع مبادله «ترید جفت ارز» می‌گویند.

به عنوان مثالی دیگر، فرض کنیم شما قصد دارید در یکی از صرافی‌های داخلی ترید کنید. بعد از عضویت و ورود به محیط ترید این صرافی شما با جفت‌ ارزهای پشتیبانی‌شده توسط آن صرافی روبه‌رو می‌شوید. این جفت‌ ارزها می‌تواند ریال/بیت کوین، ریال/اتریوم یا تتر/بیت کوین و غیره باشد. وقتی وارد بازار جفت ارز ریال/بیت کوین شوید، یعنی شما می‌توانید در آن بازار با پرداخت ریال بیت کوین بخرید، یا با فروش بیت کوین‌های خود ریال دریافت کنید.

همان‌طور که گفتیم این جفت ارزها بستگی به صرافی دارد که در بیشتر صرافی‌های ایرانی ریال و تتر یک پای ثابت این جفت ارزها هستند. در صرافی‌های خارجی مثل بایننس امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال با بیت کوین و اتریوم هم وجود دارد. یعنی اگر بیت کوین داشته باشید، می‌توانید مستقیماً با آن ارز دیجیتال دیگری مثل «لایت کوین» بخرید.

تریدر (trader) کیست؟

به فردی که معامله انجام می دهد، تریدر یا معامله گر گفته می شود.

تریدینگ

همه ما تریدر هستیم، فرقی نمی کند که کسب و کارمان چه باشد. حتی یک راننده یا یک آرایشگر را می توان یک تریدر در نظر گرفت. اما زمانی که در مورد ارزهای دیجیتال صحبت می کنیم، منظورمان تریدی هست که ارز دیجیتال را میخریم و آن را نگه میداریم. زمانی که این ارز دیجیتال را می فروشیم، پول مان بیشتر از روز اول می شود!
بنابراین، تریدر ارز دیجیتال کسی است که مدام بازار ارزهای دیجیتال را تحلیل می کند و به خرید و فروش ارز دیجیتال مانند بیت کوین می پردازد.
البته فراموش نکنید که کار یک تریدر فقط خرید و فروش نیست. تریدر باید بداند که کی بخرد، کی بفروشد و کی برای پولدار شدن هیچ کاری نکند!

نظرات کاربران

 
  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.